AUTOR

Mam na imię Dominika.
Jestem żoną. Fotografem Bliskości. Miłośniczką szwedzkiego designu, książek Musierowiczowej i makaronu. Biegaczem amatorem. Autorką zdjęć do wystawy „Oni też byli wcześniakami” tworzonej przez Fundację Wcześniak Rodzice-Rodzicom.
Przede wszystkim jednak jestem mamą dwójki dzieci. Skrajnych wcześniaków.
Maxa, urodzonego w 24. tygodniu ciąży i Leosia, urodzonego niestety tuż przed granicą ratowania takich maluchów.

Max to dziś trzyletni chłopak, przedszkolak. Jest jednym z SUPERBOHATERÓW.  Znam jego historię, to co dziś już niewidoczne dla postronnej osoby. Widzę zagłębienie u nasady jego nosa, będące blizną po maseczce pomagającej mu w oddychaniu. Widzę mnóstwo kropek na jego dłoniach i stopach – zrosty po wkłuciach. Widzę blizny, na nogach, z boku klatki piersiowej. Nasłuchuję oddechu, codziennie, nim sama się położę. Pokazał mi, jak wielka siła i wola życia drzemie w tych małych ciałkach. To on był moją inspiracją do stworzenia akcji „Jestem Superbohaterem”.

Mój syn jest skrajnym wcześniakiem. Oznacza to, że urodził się przed 32. tygodniem ciąży, konkretnie w 24. Zbyt wcześnie by być przygotowanym na życie w tym świecie. Walczył z groźnym przeciwnikiem. Z całych ich tabunem. W niesprzyjających warunkach. Skrajnie niedojrzały. Skrajnie mały. Dokonał rzeczy niemożliwej. Jest SUPERBOHATEREM. Pokonał swoich wrogów. WYGRAŁ ŻYCIE

autorakcjijestemsuperbohateremMasz pytania. Napisz do mnie :) Zapraszam do kontaktu przez poniższy formularz.

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości